Strona Główna SHSRP
Forum Hodowców Szczurów Rodowodowych w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
O hodowli
Autor Wiadomość
SzczurLOVE 
Członek SHSRP
Szczurza Księżniczka

Wysłany: 2016-12-31, 00:47   O hodowli  

Informacje ogólne:

Właściciele hodowli: Aleksandra Wyrzykowska i Monika Michalska
Miejscowości: Warszawa, Bydgoszcz
Nazwa hodowli: Incredible Rats
Przydomek szczura: Incredible Rat [IMIĘ]
Nicki na Forum: SzczurLOVE, monijjca
O nas:

SzczurLOVE:
Mam 25 lat, szczurami zajmuję się od 2007 roku - z początku były to samiczki natomiast od 2010 roku mam duże męskie stado. Specjalizuje się z szczurzym odchudzaniu (mój rekord odchudzenie Marlona o 400g z 1100g do 700g), z wykształcenia filolog angielski i dietetyk.

monijjca:
Mam 19 lat, szczury mam od 7 roku życia. (W tym z 3 letnią przerwą) Od zawsze były to samiczki, raz zdarzył się samiec kastracik :) Aktualnie mam 13 samic, jedną moją dume stada - Zuzanne, dwulatke bez żadnej choroby i guza.

Plany hodowlane:

Zależy nam głównie na hodowli zwierząt jak najdoskonalszych z charakteru oraz o dobrym zdrowiu tak aby szczury nie miały problemów głównie nowotworowych. Bardzo ważnym punktem hodowli ma być jak najlepsza socjalizacja szczurów zanim trafią jeszcze do przyszłych właścicieli. Chciałabym skupić się na 2-3 liniach: jednej opartej na znaczeniach typu berkshire, hooded i variegated oraz varieberk w kolorach grupy blue. Druga linia oparta o kolory topaz/beige/buff. Trzecia linia oparta na nietypowych w Polsce znaczeniach - marble/merle/silvermane (oczywiście osobne mioty i linie dla tych znaczeń). Chciałybyśmy skupić się na szczurach dumbo aczkolwiek przewidujemy też mioty standardowo uszne. Sierść w odmianach: rex/teddyrex/double rex/velveteen/fuzz oraz standardowej. Bazujemy głównie na szczurach importowanych z hodowli z Czech, Hiszpanii oraz Niemiec.

Weterynarze prowadzący:

Warszawa:
Pulsvet
dr Anika Bargiel-Madeja
Świetny, oddany szczurom weterynarz, zawsze dbający o dobro zwierząt oraz o portfele właścicieli, nieoceniona a do tego świetny szczurzy fotograf :)
dr Anna Rzepka
Jej pasją są małe zwierzęta, jako lek. wet. zajmuje się interną, chirurgią i stomatologią małych ssaków - fretek, królików, świnek morskich, szczurów i innych gryzoni :)
Bydgoszcz:
Dr Michał Kwiatkowski, klinika "Centrum" oraz KwiatkowscyVet
Świetny chirurg od gryzoni, niejednokrotnie pokazał że ma wielki talent i ogromną wiedzę. Poskładał m.in. szczurzyce po ugryzieniu której wypadły jelita, jajniki i miała rozerwaną macice. Wszystko zostało pięknie zoperowane i szczur żył jeszcze prawie rok :) Zawsze można na niego liczyć, nieważne czy jest to noc, czy święto czy zwykły dzień tygodnia. Mam do niego ogromne zaufanie.

Odpowiedz do tematu